Podstawowa certyfikacja PM

Posted: 19/11/2009 in PM
Tagi: , ,

Ponieważ zbliża się powoli koniec roku, postanowiłem sobie zrobić takie pre-postanowienia noworoczne 😉 Przemierzając bezkres Internetu w poszukiwaniu artykułów i serwisów dotyczących Project Management’u natknąłem się po raz ponowny na artykuły dotyczące certyfikacji w tej dziedzinie. W związku ze zmianami jakie planuje od dłuższego czasu, tym razem postanowiłem skupić nieco więcej uwagi na tym temacie niż zdarzało mi się do tej pory. Efektem tego typu eksploracji wiedzy jest nowe postanowienie (a raczej dwa) – zdobyć w 2010 roku certyfikat Prince2 Foundation oraz IPMA Level D. Wydaje mi się, że taki projekt jest jak najbardziej wykonalny i osiągalny.
Zdobycie obydwu certyfikatów może być dobrym początkiem na dalszej drodze zarządzania, co bardzo fajnie zostało przedstawione na poniższym rysunku:

Oczywiście certyfikaty te wymagają jedynie wiedzy teoretycznej (+ewentualnie kilkanaście godzin szkoleniowych), co tak naprawdę nie jest wielką sztuką. Jednakże dzięki nim łatwiej określić swoją dalszą ścieżkę kariery. Tym bardziej, że zdawanie kolejnych egzaminów na własną rękę jest nieco niekorzystne finansowo 😉 Poniżej możecie zobaczyć tabelę ilustrującą w bardzo dobry sposób różnice w wymaganiach potrzebnych do zdania certyfikatów PMP, PRINCE2 Foundation oraz IPMA Level C.

Póki co to tyle, kiedy indziej wrzucę więcej informacji, związanych już bezpośrednio z PRINCE2 (ten będzie szedł na pierwszy rzut ;)) Plan certyfikacyjny mam „trochę” napięty, ale możliwy do wykonania w 101%, bo nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s