Warszawskie Dni Informatyki 2010 już 16-17 marca 2010r.

Posted: 04/03/2010 in Info, ITAD, Konferencje, WDI2010
Tagi: , ,

Trochę czasu tu nic nie pisałem…przyznam szczerze, że byłem zaangażowany w różne „czasożerne” sprawy, z czego jedną z nich była współorganizacja konferencji WDI 2010.

W związku z powyższym, chciałbym wszystkich serdecznie zaprosić na dwudniową konferencję informatyczną – Warszawskie Dni Informatyki 2010, która odbędzie się 16-17 marca. Poniżej notatka prasowa zapowiadająca wydarzenie:


Warszawskie Dni Informatyki 2010 to międzynarodowa, informatyczna konferencja skierowana do studentów. Konferencja będzie trwać 2 dni i odbędzie się w terminie 16 – 17 marca 2010 roku. Przewidywana frekwencja to około 1000 osób.

Konferencja jest współorganizowana przez koła naukowe (organizacje studenckie) z 6 najbardziej liczących się ośrodków akademickich w Warszawie. Ponadto wydarzenie jest objęte honorowym patronatem rektorów Wojskowej Akademii Technicznej, Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Dodatkowo wydarzenie wspierają sponsorzy – wiodące polskie oraz zagraniczne firmy informatyczne (Grupa Asseco Poland SA, Hewlett-Packard Polska, PriceWaterhouseCoopers oraz DevCore.NET). Warto również podkreślić fakt, iż jedną z sesji poprowadzi Adam Góral – guru polskiej i europejskiej informatyki, prezes zarządu Grupy Asseco, która jest piątą europejską firmą dostarczającą oprogramowanie dla przedsiębiorstw.

Idea wydarzenia została zaczerpnięta z corocznych konferencji IT Academic Days odbywających się na polskich uczelniach, których tradycje sięgają 6 lat (w zeszłym roku w Warszawie odbyło się 5 całodniowych konferencji, w których uczestniczyło 700 studentów). Konferencje te dotąd były organizowane przez koła naukowe z wydziałów informatycznych największych warszawskich uczelni. Widząc ogromne zainteresowanie oraz chcąc zorganizować wysokiej rangi wydarzenie naukowo-integracyjne, organizacje te postanowiły wspólnie stworzyć jedną, dużą oraz wysokiej jakości konferencję.

Tematyka konferencji będzie dotyczyć wykorzystania najnowszych narzędzi do tworzenia oprogramowania oraz rozwiązań systemowych. W ramach konferencji prezentacje wygłoszą najlepsi polscy oraz zagraniczni prelegenci, eksperci w dziedzinie IT.

W konferencji będą uczestniczyć studenci kierunków informatycznych i pokrewnych z Warszawy oraz innych miast Polski. Ponadto, na wydarzenie zostali zaproszeni studenci zagraniczni z kół naukowych związanych z branżą IT z Europy Środkowej i Wschodniej. Wśród uczestników będą także eksperci IT. W trakcie konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny rektorów warszawskich uczelni i świata biznesu.

Szczegóły wydarzenia oraz możliwość rejestracji można znaleźć na stronie www.wdi2010.pl. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszam!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s